Hitleri välismaised abilised ristisõjas bolševismi vastu aastatel 1941-1945.
Nõukogude Liidu vastase sõja algupäevil rakendas Wehrmacht ligemale 600 000 meest liitlasvägedest, hiljem lisandusid nendele arvukad võõramaised vabatahtlikud ja abitahtlikud. Teise maailmasõja tipp-päevil oli iga kolmas Saksa poole vormikandja välismaalane.
Hitleri loosung võitlusest bolševismi vastu leidis vastukaja kõikjal Euroopas – nii veendunud fašistide kui Ida-Euroopa rahvaste leeris, kes taotlesid sõltumatust Nõukogude Liidust. Paraku paljud nendest ei piirdunud võitlusega rinnetel, vaid osalesid ka Wehrmachti ja relva-SS-i kuritegudes. Kaasmaalaste poolt süüdi mõistetutena ja unustatutena jäeti nende roll külma sõja päevil ajaloolaste poolt kahe silma vahele või vaikiti sootuks maha, paremradikaalid aga omistasid neile kangelaste aupaiste.
Uusimate uurimuste alusel heidab Rolf-Dieter Müller esmakordselt pilgu Hitleri liitlaste ja idarindel võidelnud võõramaiste vabatahtlike eripalgelistele motivatsioonidele. Seda ülevaatlikku käsitelu täiendavad rohked fotod, kaardid ja dokumendid.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.