Kriminaalsed tõsilood ajaloo suurtest pettustest maailmas
Kurjategijad, kelmid ja ohvrid
“Lõikajad”: Nad lõikasid väikesteks tükkideks ehtsaid münte, sulatasid need ja vormisid niiviisi uued mündid. Valeraha tegijaid karistati kui riigireetureid, kellel sarnaselt nende töömeetodile lõigati maha kõrvad ja nina.
Maali signatuur: kunstiteoste indentifitseerimisel ei saa usaldada signatuure. Mitmed kunstnikud allkirjastasid ka oma õpipoiste poolt teostatud töid. Salvador Dali läks aga veelgi kaugemale – ta signeeris veidi aega enne oma surma sadu tühje paberilehti, mis seab kahtluse alla kõik tema nime all avaldatud tööd.
Frank W. Abagnale: mees, kellel oli rohkem identiteete kui kokku lugeda suudab. Esimese krediitkaardipettuse pani ta toime 16. aastaselt, millele järgnesid peagi uskumatud seiklused lenduri, arsti ja pangatöötajana. Ta suutis wc-paberist teha ehtsaid pangatšekke, joonistada sinna peale ühendriikide turvaelemente ning vahetada need rahaks igas pangas suvalise Hongkongi juhiloa alusel.
Torino surilina: väidetavalt mässiti sellesse Kristus peale ristilt mahavõtmist. Selle ehtsust on korduvalt kahtluse alla seatud ning analüüsid on näidanud lina pärinemist erinevatest ajastutest. Kindel on ainult see, et surilina kummituslik jälg ei saanud linale tekkida ümber keha mässimisest.
Kui sind huvitab, kuidas üks mees müüs maha Eiffeli torni (korduvalt!), kas haldjaid on olemas või kes esines suurvürstinna Anastassiana, siis oled sa leidnud just õige raamatu! Siin raamatus on tõde võltsitud rahast, kunstist, dokumentidest ja arheoloogilistest väljakaevamistest. Kes keda pettis ja kuidas puhta nahaga pääses ning mida on teinud võimud petturite tabamiseks.3
(Raamatus on pühendus)
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.