Viimase kolmekümne aasta jooksul on maailma ühiskondlikus strutkuuris toimunud tohutud muudatused. Suurimaid muudatusi läbi elavas USA-s on kuritegevus kasvanud, usaldus langenud ja individualism domineerib ühiskondlike huvide üle. Ka selline “suur vapustus” tähendab ühiskonna alustalade lõplikku lagunemist? Raamatus “Suur vapustus” analüüsib Fukuyama erinevate riikide sotsiaalseid, majanduslikke ja moraalseid tegureid ning näitab, et kuigi vana ühiskonnakorraldus on kadumas, kujuneb selle asemele uus ühiskondlik kord. “Suur vapustus” on raamat, mis aitab mõista maailmas just praegu toimuvat muutuste mõju tulevikule.
Francis Fukuyama on sellisel tasemel analüütik, kes intellektuaalses mõttes, vähema kui teedrajava teooria kirjutamise nimel voodist üles ei tõuse… “Suur vapustus” käsitleb sotsiaalseid ja moraalseid arenguid sama ambitsioonikalt kui tema eelmisedki raamatud.
Anthony gottlieb, The New York Times Book Review
1990ndatel on suurtest muudatustest kombeks teada saada siis, kui Francis Fukuyama meile nendest teatab… Ta esitab suuri küsimusi ja suudab tekitada avalikku arutelu. “Ajaloo lõpust” räägitakse siiani, ilmselt räägime ka “Suurest vapustusest” veel mõnda aega…
Alan Ehrenhalt, The Wall Street Journal
Francis Fukuyama (s. 1952) on George Masoni Ülikooli halduspoliitika professor ning varem kirjutanud raamatud “Ajaloo lõpp ja viimane inimene” ning “Usaldus”. Ta elab McLeanis, Virginias
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.