Dokumentaalpõnevik
Kirjaniku elutöö Olof Palme mõrvari otsinguil
Rootsi peaministri Olof Palme mõrv 1986. aastal on tänaseni lahendamata ja üks kummalisemaid sündmusi Rootsi ajaloos. Kui ajakirjanik ja kirjanik Jan Stocklassa seda omal käel uurima asus, viisid jäljed ta Rootsi ühe kõige kuulsama krimikirjaniku ja ajakirjaniku Stieg Larssoni arhiivini, mis oli pärast Larssoni surma seisnud kümme aastat unustusehõlmas. Arhiiv sisaldas 20 kastitäit materjale ja sellest selgus, et ka Larsson oli Palme mõrva uurimisega põhjalikult tegelenud ja ka politseile vastavaid vihjeid teinud, paraku aga tulutult.
Materjalidega tutvunud Stocklassa kaldub toetama Larssoni teooriat, et Palme tapmise taga ei ole üksikkurjategija, vaid paremäärmuslased koos Lõuna-Aafrika Vabariigi eriteenistusega. Ta jätkab menukirjaniku ootamatu surma tõttu poolelijäänud tööd ja usub, et mõrvarite leidmine ei ole enam kaugel, kui vaid Rootsi politseil oleks tahtmist nad üles leida. Käesolev raamat on kirjutatud haarava dokumentaalpõnevikuna, kus autor selgitab oma samme ja kohtub uurimise käigus võimalike mõrvarite ja eriteenistuse agentidega, et tõele lähemale jõuda. Stocklassa on Stieg Larssonile väga tänulik ja leiab, et ehkki maailmas on ilmunud Stieg Larssoni kriminaalromaane üle 80 miljoni eksemplari, on ta siiski suurema ja tähtsama panuse andnud uuriva ajakirjanikuna.
Jan Stocklassa on sündinud 1965. aastal, ta on õppinud arhitektuuri ja filmitegemist, töötanud diplomaadi, ärimehe, filmitegija, ajakirjaniku ja kirjanikuna.
Jan Stocklassa juhatab meid Stieg Larssoni arhiivi toel haaravasse ja intrigeerivasse maailma, kus paotatakse katteid Rootsi poliitikute, ajakirjanduse ja politsei siseelult ja omavahelistelt suhetelt.
Lugemise muudab eriti põnevaks see, et tavapäraselt on ajalooline tõde olnud teada, kuid selle juhtumi puhul ei tea seda keegi.
– Erkki Koort, julgeolekuekspert, ajaloolise krimiromaani “Kättemaks Kirumpääl” autor
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.