Progressiivse austraalia ajakirjaniku Wilfred G. Burchetti viimast raamatut “Sõda Lõuna-Vietnami džunlites”, mis ilmus New Yorgis 1965. aastal, on võimatu lugeda ükskõikselt, ilma erutuseta. Burchett jutustab kaasakiskuvalt, kuidas Lõuna-Vietnami rahva stiihilised väljaastumised diktaator Ngo Dinh Diemi vastu kasvasid üle võimsaks hästiorganiseeritud võitluseks ameerika interventide vastu, kuidas vabastati kolm neljandikku Lõuna-Vietnami territooriumist.
Prantsuse ajaleht “Monde” kirjutas mõned aastad tagasi: “Need, kes teavad, missugust kannatust ilmutas budistide vaimulikkond, need, kes tunnevad tema filosoofia mitterevolutsioonilisust, Buddha kultuse suhtelist apaatiat, mis on eriti juurdunud Lõuna-Vietnamis, peavad kindlasti nõustuma, et ainult äärmine jõhkrus ja äärmine ebaõiglus võisid esile kutsuda selle järsu ärkamise, mis oli täielikuks ootamatuseks Saigoni võimudele.”
Just nimelt sellele küsimusele, kuidas jõhkrus ja ebaõiglus muutsid sõja Lõuna-Vietnamis üldrahvalikuks sõjaks ameerika agressorite ja nende kohalike käsilaste vastu, annab parima vastuse Burchetti haarav dokumentaalreportaaž.
(Raamatul puuduvad paberkaaned, tagumisel kaanel murdumisjälg)
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.