See ei ole põnevik, see ei ole sci-fi – see on Michel Faber ja see ei sarnane millelegi, mida keegi kunagi lugenud on!
Liialdamata paigutub Faber ande jõulisuse poolest ühte ritta selliste meestega nagu Anthony Burgess, Ian Banks, Bret Easton Ellis, Irvine Welsh ja Ian McEwan.
Faberi loodud maailm on tundeid äratav õuduse ja ilu sümbioos, mida saadavad haruldased pildid Šoti irreaalsest mägimaastikust.
Isserley on juba esmapilgul tavatu naisolevus, tema välimus lubab aimata mõnd tõsist selgrooprobleemi, samal ajal kui ta oma rinnapartiiga meeste pilke köidab. Ta näeb välja veidralt erootiline, omamoodi haavatav ja ohtlik. Ka Isserley töö on ainulaadne – nimelt võtab ta oma auto peale lihaselisi meeshääletajaid, kellest peale uimastamist töödeldakse kohalikus farmis liha, mis on delikatessiks “inimsoole” tema maailmas. Hääletajate hulka satub nii jämedaid treilerimehi, rändavaid üliõpilasi, kõrilõikajaid kui ka filosoofe. Isserley vestlus nendega kestab vaid loetud minutid, niikaua kui ta suudab taluda valu oma moonutatud kehas ja murtud hinges. Siis nipsab ta icpathua-lülitit ja mürk kandub ohvrite kerre.
Edasine on juba teiste töö …
Raamatu autor loob küllaltki ehmatava maailma, mille muudab kordumatuks üle peategelase ja sündmustiku kõrguv inimlik kaastunne.
Sisemuses, naha all, oleme kõik ühesugused, väidab autor.
Autorist: ta on sündinud 1960. aastal Hollandis, üles kasvanud Austraalia linnades ja elab viimasel ajal ühes kõrvalises maamajakeses Šotimaal. Ta on töötanud põetajana, pakendajana, puhastustöölisena ning katsejänesena meditsiinilistes uuringutes. Ta on saanud mitmeid preemiaid ja tema esimene romaan “Naha all” valiti 2000. aastal brittide tunnustatuima auhinna The Whitbread Award nominentide hulka parima romaanidebütandi kategoorias.
Sinine apelsin
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.