“Meie tänapäeva kultuurrahvad on veel väga madalal arengutasemel, sest nad ei näe hädade põhjusi mitte endas, vaid teistes inimestes ja välistes tingimustes. Paljud süüdistavad riiki ja valitsusi ajastu hädades ja on veendunud, et riigi eesotsas olevate inimeste asendamine uute – ja muidugi parematega – olukorda kardinaalselt muudab. Nad ei mõista, kui vale on seesugune arvamine. Rahulolematus on suur kõikides riikides ega sõltu kuigi palju valitsusest ja välistest teguritest. Muidugi saab rikas pakkuda endale mõned naudingud, millest vaene peab ilma jääma. Naudingud aga ei tee rikast vaesest õnnelikumaks, ja kui teevad, siis ehk mõneks tunniks. Ülim tarkus seisneb oskuses ennast olukorda sobitada. On mõttetu tahta midagi, mida me omandada ei saa, millest meie jõud üle ei käi või mille muretsemiseks tuleb jumalikke ja inimeste seadusi rikkuda. Kõikide tänapäeva hädade algpõhjus on pea peale pööratud maailmavaade ja vale, loodusega pahuksis olev elulaad.” – Gunnar Aarma
Aastate jooskul pidas karismaatiline õpetaja ja teadmamees Gunnar Aarma (1916-2001) sadu loenguid ning kirjutas kümme raamatut. Ta oli inimene, kelle armastuse, erudeerituse ja hingetarkuse kaudu said paremaks paljud inimesed.
Selles raamatus on tema mõtisklused kõiksusest, karmast, hingesugulusest, mehe ja naise rollist, abielust ja kooselust, religioonist, surmast ja taassünnist. Raamatu pealkirjas peitub ka läbiv idee igale eneseotsijale: inimese saatus oleneb tema mõtlemisest ja on seetõttu absoluutselt õiglane.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.