I Raamat -“Reportaaše ja pihtimusi 2003-2006”
Epp kirjutab Ameerikast täpselt nii, nagu mina seda riiki tean. Olen elanud USA-s kolm aastat ja äratundmisi on igal leheküljel. Epp on hea vaatleja. Ta räägib Ameerikast kui naine oma armastatud abikaasa kummalisest hobist: hella imestuse ja huumoriga, tähele pannes, hinnanguid andmata.
– Aigi Vahing, Steppenwolf West näitlemisstuudio õpilane, Los Angeles
Mäletan Epuga New Yorgis salvestatud Vikerraadio keskööprogrammi, kus ta oskas sugestiivselt ning värvikate detailidega luua pilte kohalikust elust. Sama teeb ta ka oma raamatus, tuues lugeja selle elu keskele, millest päevauudistes sageli ei räägita. Epu terane silm ja terav sulg aitavad eestlastele arusaadavamaks muuta seda esmapilgul Euroopast mitte nii erinevat, kuid tegelikult siiski väga teistsugust maad.
– Neeme Raud, ETV-ER korrspondent, New York
II. Raamat – “Ülestähendusi unelmatemaalt 2003-2006”
“Minu Ameerika” väärtus seisneb just tõsiasjas, et see näitab Ameerikat mitmekesisema ja komplitseeritumana, kui masside tavakujutelm hamburgeritest ja mikihiirtest seda paista laseb.
– Priit Pullerits, Postimees
Mis siis, et igalühel meist oleks sealsamas teistmoodi, et igal meist oleks oma Ameerika – iga elamuse olulisim osis on ju meie enese isik. Epu Ameerika on huvitav, terane ja aus.
– Kati Murutar, Eesti Ekspress
Epp laotab kompleksivabalt lahti kogu oma eesti-ameerika perekonna elu. Piinlik see tulemus igatahes ei ole, pigem leebe sümpaatiat tekitav ja kaasa elama panev.
– Krister Kivi, Eesti Ekspress
III. Raamat – “Kriis”
Seekordne raamatu tegevus toimub ajaloolisel 2008. aastal, mil nii pangad kui poliitika tundusid kokku kukkuvat ning USA ootas päästjat uuest presidendist. Kriisi kulgu jälgiv sündmustik kulgeb pilvede kohal, lennujaamades, New Yorgis, Long Islandil, Miamis, Key Westis, San Franciscos ja Vancouveris. Kireva tegelaskonna seast eristub Ameerika elu igakülgne kommentaator Justin, kaks raiskajat Mimmi ja Papa, poliitteatri tegelased Hillary, Obama ja teised. Suuri küsimusi jagub. Mis hinnaga saab lapsest kasvatada kakskeelset ja -kultuurilist inimest? Kas on lihtne leida tööd Ameerikas? Kas kriis laheneb?
Meie naiskirjanike sotsioloogipreemia läheb Epp Petronele “Minu Ameerika” eest. “Fatland” nagu Iraagis kutsutakse, leiab Epult kena väljanaermist ja portreteerimist. Itaalia elukaaslane ja ameerika tegelikkus – pole lihtne neisse ühekorraga lahustuda!
– Hans H. Luik, Eesti Ekspress
Sari: Minu…
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.