Sirje Kiini uurimusliku biograafia eesmärk on anda eesti rahva ühest mõjuvõimsamast luuletajast Marie Underist nii terviklik ülevaade kui võimalik, kirjeldades ja analüüsides tema lapsepõlve ja vaimset kujunemisteed, suhteid sugulaste, sõprade ja armsamatega, tema luuleloomingu aluseid, muutumist ja vastuvõttu nii ta kaasajal kui ka hiljem, nii kodu- kui ka välismaal. Portreteeritava isiku kaudu avaneb ühtlasi kogu eesti rahva 20. sajandi emotsionaalselt kaasahaarav ajalugu. Raamat on illustreeritud mitmesaja pildiga.
Missugused olid Marie Underi elu ja vaimne kujunemistee? Kuidas mõjutasid teda suhted sugulaste, sõprade ja armsamatega? Kuidas kujunes välja tema luuletaja-identiteet? Millest lähtus tema luulelooming? Kuidas ja miks muutus Underi luule aja jooksul? Miks tsenseeris Under ise oma erootilist noorusluulet?
Missugune oli Underi luule vastuvõtt tema kaasajal ja hiljem? Kuidas sündis Underi müüt? Kuidas sai põlu alla pandud “rahvavaenlasest” Eesti luule-ema ja eesti rahva südametunnistuse hääl? Miks ei saanud Under Nobeli kirjanduspreemiat, kuigi tema luulet on tõlgitud 26 keelde? Kuidas mõistis Under ise oma luule vastuvõttu?
Kokkuvõttes, missugused olid Underi isiku- ja luulelugu ning kuidas on need kaks omavahel seotud?
Sirje Kiini monograafia vastab esmakordselt paljudele küsimustele Eesti ühe mõjuvõimsama luuletaja kohta.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.