Niina Lugovskaja on teismeline, kelle elu peaks olema lihtne: kodust kooli ja koolist koju, koolitöö ning vaba aja veetmine – teater ja raamatud. Temaealised poisid vaatava tüdrukuid, tüdrukud poisse. Armutakse järgemööda kõigisse meeldivatesse noormeestesse. Mõeldakse tulevikule, abielule ja lastele. Elu kulgeb oma loomulikku rada. Aga…
Aga aasta on 1932 ja Niina Lugovskaja elab Venemaa pealinnas Moskvas. Sealne elu pole idüll. Inimesi aetakse tänavale marssima. Toimuvad läbiotsimised. Tüdruk kardab, et tema vanemad viiakse kaasa, sest tuttavaid arreteeritakse tihtilugu. Hinnatõusud muudavad olud väga raskeks. Niina küsib endalt õudusega: mis saab edasi? Kool muutub ebahuvitavaks. Tüdruk on pettunud kõigis peale iseenda. Ta ei usu bolševismi: Venemaal valitseb nälg, kannibalism, varastamine ja banditism. Terane tüdruk märkab kuristikku ametliku propaganda ja tegelikkuse vahel. Inimesed pole Nõukogudemaal üldsegi võrdsed, kuigi sellest pidevalt räägitakse. Niina ihkab suureks saada ning barbarite ja metslaste riigist lahkuda. Aga kuidas ja kuhu?
Kõik need mõtted usaldab Niina Lugovskaja siiralt oma päevikule, mis ühe läbiotsimise ajal konfiskeeritakse. Uurija köidab kümneid päeviku lehekülgi toimikusse. Järgneb kohus …
Sari: Valge raamat
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.