Kuidas Eesti oma ajaloost ilma jäi
Artiklikogumikus “Kõige taga oli hirm” kirjutavad Eesti, Soome ja maailma asjatundjad Nõukogude Liidu hirmutusvõtete mõjust Eestile ja eestlastele. Kuidas inimesed hirmule ja propagandale üles ehitatud ühiskonnas hakkama said? Kas Eesti okupeerimine toimus seaduslikult? Miks Nõukogude terrori ohvrid ei võinud oma kogemustest avalikult rääkida ja millised mõjud sel olid? Kas KGB-l õnnestus ajalugu enda soovi järgi ümber kirjutada?
Autorid otsivad selles raamatus neile küsimustele vastuseid, valgustavad Eesti ja Baltimaade elu teispool raudset kardinat. Nõukogude okupatsioon on küll läbi, aga sellega kaasas käinud hirm ja õudus ei ole õigupoolest veel kusagile kadunud, vaid elab edasi inimestes ja sisseharjunud käitumismustrites. Üle poole sajandi on meie vanemad ja vanaisad oma tundeid ja üleelamisi vaka all hoidnud. On aeg neist rääkima hakata.
Raamatu koostajad Sofi Oksanen ja Imbi Paju on tuntud mõlemal pool Soome lahte. Sofi Oksanen on oma romaaniga “Puhastus” võitnud Finlandia kirjandusauhinna ja üleilmse tuntuse. Imbi Paju on Eesti-Soome filmitegija ja kirjanik, kelle viimane linateos “Soome lahe õed” esilinastus 2009. aasta novembris.
Kes on maailma kõige suurem loom? – Eesti siga. Selle pea ja jalad on Eestis leti all, tagumik Moskvas leti peal.
Raamatus on pühendus
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.