Martin Bormann ja Reichi lüüasaamine
Nõukogude luure tegevus Saksamaal Teise maailmasõja ajal oli nii oskuslikult organiseeritud, et Hitleri vägagi võimekas vastuluure suutis jõuda vaid selle n-ö pinnavirvenduseni. Nõukogude Liidu kasuks tegutsenud “Werther” istus aga lõpuni natside hierarhias nii kõrgel kohal, et sai venelastele teateid hankida Hitleri ja tema kindralite nii strateegiliste kui taktikaliste plaanide kohta.
Et Hitleril lähikondlaste hulgas oli reetur, on vaieldamatu tõsiasi. “Werther” oli tõepoolest olemas. Kuid kes ta oli? Tema isikut on püütud kindlaks määrata juba üle poole sajandi.
Enne ülisalajaste sõjaaegsete Nõukogude dokumentide avalikustamist oli see uurijaile üle jõu käiv ülesanne. Ometi suutis ajakirjanik Louis Kilzer, Pulitzeri preemia laureaat, visa töö ja hämmastava vaistuga Kolmanda Reichi kokkuvarisemise põhjustele väga lähedale jõuda ja tema järeldused on ka kinnitust leidnud. Ülima täpsusega kõiki juhtlõngu uurides suutis ta Hitleri lähikonnast üles leida isiku, kelle reeturlikkus hukutas Führeri. Ohtrasti taustainfot jagades identifitseerib autor mehe, keda seni tunti varjunime “Werther” all.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.