Joogat harrastades tuleks meeles pidada, et siin pole tegemist ei religiooni ega filosoofiaga, vaid elulaadiga. Käesolev raamat ongi jooga-sõbraliku eluviisi teejuht. Joogat harrastades on oluline pühenduda peamisele. Inimese heaolu oleneb 70% ulatuses õigest mõtlemisest, 10% ulatuses õigest toitumisest, veel 10% ulatuses õigest hingamisest ja viimase 10% ulatuses küllaldasest liikumisest. Viimast momenti tasuks eriti rõhutada. Olukorras, kus enamik inimesi kannatab liiku-misvaeguse käes, pakub korrapärane jooga harrastamine käepärase ja usaldusväärse tee hea tervise tagamiseks.
Jooga on arenev õpetus. See pärineb Indiast, kust ta kandus Jaapanisse, edasi Ameerika Ühendriikidesse, Lääne- ja Põhja-Euroopasse, Skandinaaviamaadesse ning sealtkaudu ka Eestisse. Käesolevas raamatus kirjeldatud “pehme jooga” erineb muidugi mõneski suhtes india joogide praktikast, ent leiab ilmselt just sellisena siinmail ka enam järgijaid.
Kindlasti annab see raamat ärgitust ja mõtlemisainet inimestele, kellel on eeldusi joogaga tegelemiseks. Meenutame tuntud ütlust: kui õpilane on valmis, ilmub ka õpetaja. Heaks õpetajaks võib saada ka käesolev raamat. Teose ainekäsitlus sobib praegusaja joogaharrastajaile just seetõttu suurepäraselt, et siin on kõik tasakaalus – miski pole liigne ning midagi olulist pole ka puudu. Mõistagi pole ühe teose raames võimalik kõiki joogaliike sügavalt valgustada. Radža- või bhakti-jooga vastu suuremat huvi tundev lugeja peaks otsima endale edasiviivat kirjandust mõnest teisest allikast.
(Raamatus on endise omaniku allkiri)
Gunnar Aarma
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.