Oma uues raamatus „Eestlase eluring” vaatleb folklorist Marju Kõivupuu inimese elu keskseid sündmusi, nagu lapse sünd ja katsikud, kosjad ja pulmad, sünnipäevad ja lasteaia- ning koolilõpupeod, sõjaväkke ja pensionile saatmised, surm ja matus, ning annab põhjaliku ülevaate, kuidas varasematel aegadel neid tähistati, millised vanadest peretähtpäevade kommetest on ka tänapäeval olulised ning miks ja kuidas on tekkinud uue aja tavad.
Autori sõnul on tänased kombed ühelt poolt kaldu individuaalsuse ja originaalsuse suunas, eeskujuks paljuski kõik see, mida pakub niinimetatud muu maailm, teisalt aga pöördutakse erinevatel põhjustel esiemade ja -isade kommete poole, et leida sealt enda jaoks midagi väärtuslikku ja järgimist väärivat. „Kuid eks ole autorgi üks tavaline inimene meie kõigi seast, kel on omad tähelepanekud ja kogemused. Sestap on selles raamatus natuke ka mind ennast ja minu vana Võrumaa päritolu,“ ütleb Marju Kõivupuu ise oma raamatu tutvustuseks.
Marju Kõivupuu (snd 1960) on TLÜ vanemteadur. Kirjastuselt Varrak on ilmunud Kõivupuu raamatud „101 Eesti pühapaika”, mis kuulutati nii Tallinna Ülikooli kui ka Apollo raamatukaupluse 2011. aasta parimaks teatmeteoseks, ja „Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter. Sissevaade Eesti rahvameditsiini”, mis sai 2014. aastal Tallinna Ülikooli silmapaistva publikatsiooni preemia ning nomineeriti samal aastal riigi kultuuripreemiale 2013. aasta loominguliste saavutuste eest.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.