Kontseptsioonid, mudelid, lähenemisviisid
Haldusjuhtimine kui akadeemiline distsipliin on viimaste aastakümnete jooksul läbi viidud avaliku sektori uurimuste taustal enam-vähem põrmu varisenud. Ta ei ole suutnud ajaga sammu pidada ja on kaotanud oma keskse lähenemisviisi staatuse, riigi või valitsuse interpreteerimisel. Christopher Hood kirjeldab hästi haldusjuhtimisteaduse kitisikust artiklist “Haldusjuhtimine: impeerium kaotatud, roll veel leidmata?”.
Seda asendab praegu eri kontseptsioonide, süsteemide ja teooriate vohamine. Avaliku sektori otsuste tegemise protsessidele ja nende elluviimisele tänapäevases riigis lähenetakse arvukate mudelite kaudu, mis pärinevad sellistelt erinevatelt aladelt nagu avalik poliitika, poliitika elluviimine, haldus ning ka avaliku valiku lähenemisviis ja neoinstitutsionalism. Ülevaade nendest arvukatest lähenemisviisidest on mõeldud tudengitele sissejuhatuseks poliitika kujundamise, elluviimise ja ka avaliku sektori haldamise ja juhtimise analüüsile.
Käesolev raamat käsitleb tänapäeva riigi poliitika kujundamise, elluviimise ja haldamise peamisi teooriaid, tuues ära nende eelised ja puudused teooria seisukohalt. Mingit katset pakkuda välja uusi lahendusi riiklikes institutsioonides otsuste langetamise ja elluviimise modelleerimise fundamentaalsete probleemide kohta ei tehta. Raamatu eesmärk on tutvustada üliõpilastele avaliku poliitika kujundamise ja analüüsi ning haldamise ja haldusjuhtimise põhialuseid üldjoontes, s.t. põhilisi kontseptuaalseid paradigmasid ja esiletoomist väärivaid teooriaid või teoreetilis hüpoteese.
…
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.