Nende hulgas, kellele on omistatud Eesti NSV rahvakunstniku austav nimetus, ulatub Aleksander Lätte (1860-1948) sünniaeg kõige kaugemasse minevikku. Tema noorus möödus rahvusliku liikumise tulises õhkkonnas, vanaduspäevad aga nõukogude võimu hoolitsevais tingimusis. Käesolevas monograafias käsitletakse A. Lätte pikaajalist tegevust eesti muusikaelu organiseerijana, koori- ja orkestrijuhina, muusikakriitikuna, heliloojana ja teadlasena.
Erilist tähelepanu on osutatud Lättele kui eesti esimese sümfooniaorkestri asutajale ning sümfoonilise muusika propageerijale Tartus XX sajandi algul, samuti ka tema tegevusele muusikakriitikuna.
Heliloojana on A. Läte tuntud peamiselt koorilaulude autorina. Käesolevs teoses tutvume ka tema sümfooniliste ning kammerteostega, millistes žanrides oli ta üheks teerajajaks eesti muusikas. Põgus ülevaade on antud ka A. Lätte teoreetilistest uurimustest, mis on laiemale üldsusele vähe tuntud. A. Läte ise andis aga oma teaduslikele töödele suure kaalu, täiendades ja viimistledes neid kuni surmatunnini.
Sari: Eesti heliloojaid
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.