Saksa ajaloolase ja majandusteadlase Gerhard Hermi erihuviks on olnud Vahemeremaade kultuurid. Neist on ta loonud üle 30 dokumentaalfilmi ja kirjutanud raamatuid. Loomulikult ei saanud ta mööda vaadata ka nii erakordsest rahvast kui seda olid foiniiklased.
Vahemere idaranniku kitsal kaldaribal, peamiselt praeguse Liibanoni territooriumil elanud muistne rahvas, kes teadaolevalt esimesena tegi julge sammu ja suundus kõrbeladelt mereavarustesse, on pakkunud uurimis- ja mõtlemisainet läbi paljude sajandite. Foiniiklaste tegudest on kirjalikke jälgi juba Vana-Egiptuse ja Muinas-Kreeka allikates ning samuti Piiblis. Just tänu meresõiduoskustele hoidsid nad palju sajandeid enda käes ülemerekaubanduse monopoli. Nende järglased elavad Vahemere ääres ka tänapäeval.
Raamatus on rohkesti taustainformatsiooni, autori järeldused on põnevad ja leidlikud. Nii pakubki käesolev teos huvitavat lugemismaterjali mitte ainult antiikajaloost huvitatuile, vaid ka laiale lugejaskonnale. Seda võib võtta reisikirjana läbi kaugete maade ja pikkade sajandite.
Raamat sarjast “Maailm ja mõnda”, sellest on arvukalt fotosid, kaarte ja skeeme, mis käsitlust veelgi ilmestavad.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.