Universumi uskumatud seosed
Paleontoloogid, geoloogid ja füüsikud on tõestanud, et 66 miljonit aastat tagasi tabas Maad vähemalt kümnekilomeetrise läbimõõduga taevakeha. Kokkupõrke tagajärjel suri välja kolm neljandikku loomaliikidest. Kus see taevakeha tuli ja mis see oli?
Tegu või olla Päikesesüsteemi äärealadelt pärineva komeediga, kuid keegi ei tea täpselt, miks see oma orbiidilt kõrvale kaldus. Lisa Randalli hüpoteesi kohaselt tõukas komeedi Maa poole teele tihe tumeaineketas, millest Päikesesüsteem oma teekonnal parasjagu läbi liikus. Tulemuseks oli kataklüsm, mis jättis endast maha Chicxulubi kraatri Yucatani poolsaarel ja hävitas dinosaurused.
“Tumeaine ja dinosaurused” püüab näidata, kuidas me paneme paika seda, mida juba teame, ja kuidas liigume edasi kaardistamata aladele. See raamat viib teid põnevale rännakule universumi ja Maa ajalukku.
Lisa Randall uurib teoreetilist oskestefüüsikat ja kosmoloogiat Harvardi ülikoolis. Ta on lisaks USA Riikliku Teaduste Akadeemia, Ameerika Filosoofiaseltsi ja Ameerika Kunstide ja Teaduste Akadeemia liige ning pälvinud mitmeid auhindu. Ajakiri Time valis Randalli 2007. aastal 100 kõige mõjukamate inimeste hulka.
Elav Teadus
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.