Mineviku kangelaslike sündmustega tutvudes on kergem mõista nõukogude inimeste praeguse põlvkonna – kommunismiehitajate põlvkonna tegude ajaloolist mõtet ja tähtsust. Seepärast heidame me sageli pilgu läbikäidud teele, vaatame tagasi Oktoobrirevolutsiooni ja Kodusõja heroilistele päevadele, esimeste viisaastakute titaanlikule tööle, Suure Isamaasõja võrratule epopöale ning sellele järgnenud töösangarlusele.
Osake sellest läbikäidud teest kajastub ka käesoleva raamatu lehekülgedelt. Suurtükiväe-kindralmajor Karl Aru oli üks revolutsiooni sõdureid, kes juba noorukina sidus oma saatuse Lenini partei võitlusega töötava rahva vabaduse ja õnne eest. Relv käes, astus ta töörahva vaenlaste vastu nii oma sünnimaal Eestis kui ka Nõukogude Venemaal Kodusõja rinnetel.
Ja kui saabus uus katsumuse tund, kui hitlerlik Saksamaa langes kogu oma sõjalise võimsusega Nõukogude Liidu kallale, astus K. Aru taas kodumaad kaitsma. Eesti Laskurkorpuse suurtükiväe ülemana jõudis ta vabastajate ridades tagasi oma sünnimaale.
Pidades kalliks isa nõuannet: õppida, kõigest väest tarkust kogude -, sai temast, endisest mõisamoonaka pojast, rahu ajal Nõukogude Liidu Relvastatud Jõudude Kindralstaabi Akadeemia õppejõud.
Käesoleva raamatu lehekülgedel on kõigest sellest jutustatud huvitavalt ja tõetruult.
Käsikiri läbi arutatud EKP Keskkomitee Partei Ajaloo Instituudi Suure Isamaasõja Ajaloo Vabariiklikus Komisjonis.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.