Käesolev raamat käsitleb Eesti ärkamisaja tuntud kirjaniku Andres Saali (1861-1931) elu üht seni peaaegu tundmata perioodi: tegevust Indoneesias, tööd Hollandi-India armee topograafiateenistuse fotoateljee juhatajana, taustaks ajalugu ning kaasaja protsessid ja sündmused. Lühidalt on puudutatud Andres Saali varasemaid eluaastaid ning pesnionipõlve Kalifornias. Räägitud on tema pikkadest reisidest ja elust Hoolandis Esimese maailmasõja lõpuaastatel, arvukatest kirjutistest Indoneesia eluolust, huvist budismi ja India kultuuri vastu.
Andres Saali elu ja töö Indoneesias on näide sellest, mida suudab saavutada kaugele maale emigreerinud eesti haritlane, vaimuaristokraat, kui ta leiab rakenduse oma teadmistele, töökusele, energiale ja esivanematelt päritud visadusele. Andres Saal säilitas alati oma kodumaa-armastuse, igatsuse Eesti järele.
Olaf Klaassen on sündinud 1929. a. Tartus, õppinud Tallinna ja Viljandi koolides ning Tartu Ülikoolis õigusteadust ja ajalugu. Töötanud ajalooõpetajana Tartu koolides ning kolmkümmend aastat (1966-1996) õppejõuna Tartu Ülikoolis, viimati Idamaade ajaloo erakorralise professorina (ajaloodoktor a-st 1992). Tema huvialaks on olnud Eesti kontaktid Aasia ja Aafrika maadega, selles valdkonnas on ilmunud hulk monograafiaid ja artikleid.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.