See suurepärane, väljakutsuv ning vajalik raamat selgitab teadlaste võimalusi elu muutmisel. Lee M. Silver võtab kokku teaduse arenguga avanenud võimalused, mis ei piirdu üksnes kloonimisega. Tõepoolest – kas lapsel saab olla kaks bioloogilist ema? Kas vanemad saavad peale väliste omaduste varsti valida ka tulevase lapse iseloomujooni ja vaimseid võimeid? Ning kas selles omakorda ei peitu oht, et tekib omamoodi “geneetiline eliit”? Millega õieti tegeletakse kunstliku viljastamise kliinikutes ja laboratooriumites? Selges ning paeluvas stiilis kirjutab Silver need teemad lahti ning hajutab põnevate ja kohati hirmutavate küsimuste ümber tekkinud müstikat. “Geenid ja kloonid” on oluline ja haarav raamat kõigi nende lugejate jaoks, keda huvitavad uuel sajandil teadlaste ja perekonna ees seisvad probleemid.
Lee M. Silver on Princetoni Ülikooli professor geneetika alal. Ta on saanud tuntuks oma arutlustega biotehnoloogia ühiskondlike mõjude teemadel. Pärast käesoleva raamatu ilmumist käis Silver esinemas USA Kongressi komisjoni ees.
The New York Times Book Review: Provokatiivne … erakordne … Mitte ükski küsimus pole Silveri jaoks liiga spekulatiivne, kauge või absurdne … Ta suudab välja mängida isegi kõige uskumatumad ja spekulatiivsemad teooriad, sest nagu veenvalt väidab – tulevik on juba kohal.
David Baltimore, Nobeli preemia laureaat: “Geenid ja kloonid” on üks kõige tähtsamaid raamatuid tänapäeva bioloogiast, mida ma viimastel aastatel näinud olen … Lee Silver on edukalt kasutanud oma teadmisi bioloogiast, et käsitleda inimese geneetilist ja füsioloogilist muundamist. Ta suudab selgelt tulevikku vaadata ja esitab seda loogiliselt, arusaadavalt ning fantaasiarikkalt.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.